Najmłodsi uczniowie klas I-III przywitali wiosnę pod hasłem "Zdrowo i sportowo". Galeria!!!

Dzień rozpoczął się od zajęć ruchowych. Na dzieci czekało wiele konkurencji, gier oraz zabaw, które przygotował Mały Samorząd. Rywalizacja odbyła się zgodnie z zasadami fair play. Zmęczeni i podekscytowani uczniowie udali się do klas, aby przygotować zdrowy posiłek na powitanie wiosny. Były to owocowe szaszłyki oraz świeżo wyciskany sok pomarańczowy. Aby tradycji stało się zadość odbył się także przemarsz przez wioskę z Marzannami. Dzieci żegnały zimę głośnymi okrzykami rozglądając się wokół w poszukiwaniu zwiastunów wiosny.

Uczniowie klasy piątej przygotowali pyszną, pełną witamin tortillę, a następnie Mikołaj i Nikodem zachęcali nas do podjęcia aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Uczyli nas poruszać się na hoverbordzie. Jest to fantastyczny sposób na relaks. Polecamy :)

Wiosna w przedszkolu Galeria!!!
Radośnie przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Po śniadaniu rozwiązywaliśmy w Sali quiz wiosenny z różnymi zagadkami , a także specjalnymi zadaniami. Następnie wyruszyliśmy barwnym korowodem ulicami Lasek. Pożegnaliśmy Marzannę słowami piosenki o wiośnie. Następnie z pomocą pana Tomka udało nam się spalić zimową panią. Nasza tegoroczna Marzanna była troszkę inna dlatego że była wykonana z materiałów ekologicznych. Mamy nadzieję, że wiosna już u nas zostanie.
  
Witaj wiosenko!!!:)
Wiosna to też kwiaty dlatego odwiedziliśmy kwiaciarnie: pani Moniki Papiór. Kwiaciarnia jest niezwykle interesującym miejscem, ponieważ bez względu na porę roku zawsze możemy znaleźć w niej mnóstwo żywych kwiatów, pełnych niesamowitych barw. Celem wycieczki było nie tylko oglądanie pięknych kwiatów, ale przede wszystkim zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w otoczeniu przedszkola. Dzieci poznały różne kwiaty cięte i doniczkowe, nazywały je i rozróżniały. Dowiedziały się w jaki sposób pielęgnować rośliny, by pięknie rosły. Dowiedziały się m.in. jakie narzędzia potrzebne są do pracy florystki układającej bukiety i kwiatowe kompozycje.