Perygrynacja relikwii św. Jana Pawła II po szkołach Diecezji Kaliskiej które noszą jego imię.

W dniu 10 października 2013r. podczas XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, kustosz Centrum Jana Pawła II w Krakowie przekazał Rodzinie Szkół relikwie błogosławionego papieża, dar metropolity krakowskiego – kardynała Stanisława Dziwisza. Ogólnopolska Rodzina Szkół przeprowadziła peregrynacją relikwii św. Jana Pawła II w szkołach noszących imię Papieża Polaka.
Od 16 stycznia 2015r. relikwie wędrują po szkołach należących do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej. W naszej szkole były obecne w dniach 26-27 stycznia br.
Dnia 26 stycznia delegacja szkoły: dyrektor, wicedyrektor, katecheta, przedstawiciel uczniów i rodziców, odebrała relikwie świętego z rąk ks. Mariusza - proboszcza parafii Rychtal i dyrektora Gimnazjum w Rychtalu. Po przyjeździe relikwie zostały złożone w kąciku patrona.  „Nasz niezwykły gość”  został przywitany przez dyrektor Małgorzatę Drzazgę, wicedyrektor Annę Rabiegę, ks. Proboszcza Rafała Czmyra, katechetę Ryszarda Macieja, przedstawicieli uczniów i wychowawców, sztandar szkoły oraz Chór Violino. Po krótkiej modlitwie i słowach wspomnień relikwie zostały przekazane ks. proboszczowi tutejszej Parafii, który zaprosił wszystkich do uczestnictwa we Mszach Świętych, adoracji i modlitwie przy relikwiach w Parafii.
Dzień 27 stycznia w naszej szkole  był dniem  modlitwy i adoracji w poszczególnych grupach wiekowych. O godz. 12.00 społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej w kościele Parafialnym Matki Bożej Wniebowziętej w Laskach. Liturgię Mszy Świętej uświetnił Chór Violino.  Po uroczystej Mszy Świętej nastąpiło przekazanie relikwii Gimnazjum im Jana Pawła II w Mroczeniu.