23 listopada w przedszkolu gościliśmy panią Annę Wożniak – mamę Wojtka z grupy Muchomorków. Galeria!!!

Pani Ania jest krawcową. Dzieci miały możliwość zapoznania się z  przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy, oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie.

Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę i kroi materiał oraz jak wszywa się różne dodatki. Same miały możliwość wybrania nici, którymi była szyta spódniczka i wszycia pięknej koronki do niej. Wyzwanie podjęli chłopcy jak i dziewczynki, bo przecież szyć może krawcowa, ale także krawiec. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy.

Na zakończenie przedszkolaki podziwiały końcowy efekt pracy naszej krawcowej- piękną różową spódniczkę z tiulową narzutką. Dla wszystkich taka lekcja była nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą. Bardzo dziękujemy pani krawcowej za wspaniały pokaz i naukę szycia.