W dniu 24.11 gościliśmy w grupie „Motylków” ważnego gościa, panią doktor Marię Lentas. Galeria!!!

Celem spotkania było propagowanie wśród dzieci zachowań prozdrowotnych tj. zdrowe odżywianie się, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, dbałość o czystość i higienę osobistą jak i przestrzeganie zakazu samodzielnego zażywania leków. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie z gościem. Z wielkim zaangażowaniem wspólnie wykonały piramidę zdrowego żywienia. Dziękujemy pani doktor za wizytę:)

W dniu 25 listopada nasze przedszkole świętowało Dzień Pluszowego Misia.

Każde dziecko przyniosło z domu swojego ulubionego misia. Przedszkolaki podczas zajęć zapoznały się z historią, która wiąże się z powstaniem pierwszego pluszowego misia na świecie, a następnie sami starali się wymienić wszystkie znane im nazwy misiów. Pojawił się tam Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Kolargol i wiele innych. Były tańce, konkursy i zabawa ze swoimi pluszakami.

Z tej okazji zaprosiliśmy do nas miłego gościa, który interesuje się pszczołami – pana Dawida Żłobińskiego. Nasz gość przedstawił nam interesujące tajniki życia pszczół. Mogliśmy z bliska zobaczyć ul i wiele innych przedmiotów niezbędnych pszczelarzowi. Nie zabrakło również ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka – miodku. Dzieci wykonały prace plastyczną „Pluszowy Miś”. Uwieńczeniem dnia był słodki poczęstunek – niespodzianka – tort w kształcie Kubusia Puchatka, który wykonała mama naszego kolegi Kamila  - pani Ewa Szajdak. Nawiasem mówiąc był pyszny i bardzo szybko znikł z talerzyków. To był bardzo zabawny, smaczny i wesoły dzień. Dziękujemy:)