W listopadzie w naszej szkole zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. Galeria!!!

Zadaniem młodych ludzi było stworzenie programu do sterowania Finchem - robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach. Można go było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło. Warsztaty prowadził pan Krzysztof Polasik - przedsiębiorca, project manager w firmie programistycznej z Wrocławia.


Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Przygoda z kodowaniem w Zespole Szkół w Laskach jednak się nie kończy. W miesiącu grudniu rozpocznie swą działać Lokalny Klub Kodowania. :)