W marcu w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się X Gminny Konkurs Recytatorski "Wiersze Jana Brzechwy" dla uczniów klas II-III SP. Naszą szkołę wspaniale zaprezentowało 12 uczniów odnosząc liczne sukcesy. I tak w kategorii klas II:
I miejsce zajęła Nadia Woźnica, II miejsce Zofia Gość, a III miejsce przypadło w udziale Mai Białek.
Równie satysfakcjonujące wyniki osiągnęły uczennice klas III.
II miejsce zajęły Oliwia Laske i Martyna Namyślak, a III miejsce Emilia Rabiega i Zofia Bogacz.
Ponadto w konkursie wystąpili: Karol Woźniak, Wiktor Lorenc, Lena Przybylska, Patryk Bakalarz i Lena Grycman. Recytatorom przysłuchiwało się jury w składzie: Anna Wróblewska, Leokadia Talar i Zofia Kwaśniak.
 
 
Konkursowi recytatorskiemu towarzyszył Gminny Konkurs Plastyczny "Ilustracje do utworów Jana Brzechwy". Na konkurs wpłynęło 135 prac ze szkół w Laskach i Trzcinicy. Tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami. I miejsce zajął Jan Bonczol, III miejsce Zuzanna Słupianek, a wyróżnienie zdobyła Maja Senderska. Gratulujemy!