09.03.2017r
w godzinach 8:00-16:00 uczniowie Naszej Szkoły brali udział w Internetowy i Interaktywny Konkursie Matematycznym - Maks Matematyczny.

Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.
Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu jest samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu.
Organizatorem konkursu jest Mogalo, pod patronatem Łowców Talentów Jersz. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się konkursów matematycznych.
W naszej szkole po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie Maks Matematyczny.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział około 8000 uczniów z 1215 szkół.
Najlepszy wynik w kraju w kategorii klas 5 to 718 punktów, a w kategorii klas 6 to 926 punktów.
W naszej szkole wyzwania podjęli się uczniowie klasy 5 i 6.

Wyniki klasy 5

 

Wyniki klasy 6

 
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom wyników i zachęcamy do ponownego wzięcia udziału, a  zainteresowanych zachęcamy do wejścia na stronę http://www.mogalo.pl/gry i samodzielnego zmierzenia się z grami konkursowymi. Opiekun uczestników Magdalena Sikora.